Firmy chcą rzecznika

25-07-2013, 00:00

Prawie 70 proc. ankietowanych przez Instytut Keralla Research, opowiedziało się za wprowadzeniem instytucji rzecznika praw przedsiębiorców.

Przedsiębiorcom podoba się pomysł powołania swojego rzecznika. Prawie 70 proc. ankietowanych przez Instytut Keralla Research, opowiedziało się za wprowadzeniem instytucji rzecznika praw przedsiębiorców. 40 proc. badanych, wskazało, że ma problemy, które chcieliby mu zgłosić. 39,5 proc. zwolenników powołania rzecznika uważa, że powinien powstać urząd, który broniłby praw firm w konflikcie z organami państwa. Przeciwnicy (28,6 proc. respondentów) twierdzą, że on niczego nie zmieni.

— Sytuacje konfliktowe pomiędzy urzędnikami a firmami są często tak skomplikowane, a urzędnicy na tyle samowolni w podejmowaniu decyzji, że powoływanie urzędu rzecznika zwyczajnie nic nie zmieni. Zdaniem badanych, byłby to kolejny wydatek, a urząd fikcyjny, który w praktyce niewiele byłby w stanie zdziałać — tłumaczy wyniki ankiety Izabella Młynarczyk z Keralla Research.

Badanie przeprowadzono na grupie 600 przedsiębiorców zatrudniających do 250 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Firmy chcą rzecznika