Firmy ekologicznie

Urszula Światłowska
05-05-2006, 00:00

Pielęgnują drzewa, wykorzystują odpady do grzania wody... Za takie pomysły firmy dostają nagrody. Dają przecież świetny przykład.

Znamy już laureatów pierwszej polskiej edycji europejskiego konkursu „Biznes dla środowiska”. Za miesiąc zobaczymy, jak poradzą sobie polskie firmy w europejskim finale.

Usługa pielęgnacji drzew zgodnie z prawami przyrody, użycie w elektrociepłowni gazu odpadowego z morskich platform wiertniczych, budowa Kanału Ulgi dla Opola, w sposób nie ingerujący w środowisko naturalne oraz eliminacja energii pierwotnej z procesu grzania wody i zastąpienie jej energią odpadową — to projekty, które wygrały w polskiej edycji konkursu „Biznes dla środowiska”, zorganizowanego przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska oraz Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Cel konkursu jest jasny — wyróżnienie i promocja przedsiębiorstw o znaczącym wkładzie w rozwój gospodarczy i społeczny bez szkody dla środowiska i zasobów naturalnych. A do walki stanęli m.in.: laureaci nagród Czysty Biznes i konkursu Ministra Środowiska „Lider polskiej ekologii”. Najlepsze okazały się firmy Park Leśny z Gliwic, Energobaltic, Hydroprojekt oraz Cukiernia Beskidzka. Przedstawiciele zwycięzców spotkali się na gali w Warszawie, a dyplomy wręczyli im Henryka Bochniarz, prezydent Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, i Mariusz Orion Jędrysek, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska. Pozostaje więc tylko czekać na wielki finał w Brukseli. Ale to dopiero za miesiąc...

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Urszula Światłowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Firmy ekologicznie