Fitch zmienił perspektywę ratingu dla BRE Banku

DI
opublikowano: 12-01-2009, 13:57

Zarząd BRE Banku poinformował, że 9 stycznia agencja Fitch Ratings umieściła perspektywę ratingu wsparcia BRE Banku "1" na liście obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym.

"Jest to konsekwencją zmian dokonanych 9 stycznia br. w ratingu strategicznego akcjonariusza BRE Banku - Commerzbanku AG (oceny: długoterminowa "A" i krótkoterminowa "F1" potwierdzone i usunięte z listy obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym; rating indywidualny obniżony z "B/C" do "C" i umieszczony na liście obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym; rating wsparcia potwierdzony na poziomie "1"; minimalny rating wsparcia podniesiony z "A-" do "A"). Akcja ratingowa wobec Commerzbanku była związana z planowaną zmianą w strukturze jego akcjonariatu, w której niemiecki rząd, w zamian za dofinansowanie, będzie posiadał pakiet 25 proc. plus 1 akcję" - czytamy w komunikacie banku.

Rating wsparcia "1", najwyższy w 5-stopniowej skali, oznacza bardzo wysokie prawdopodobieństwo wsparcia zewnętrznego przez podmiot o wysokim ratingu w razie wystąpienia takiej potrzeby.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / Fitch zmienił perspektywę ratingu dla BRE Banku