Flipkartowi grozi grzywna do 1,35 mld USD

ARŻ, Reuters
opublikowano: 05-08-2021, 07:30

Indyjska agencja ds. przestępczości finansowej poprosiła platformę e-commerce Flipkart i jej właścicieli o wyjaśnienie, dlaczego nie powinni ponosić kary w wysokości 1,35 mld USD za rzekome naruszenie przepisów dotyczących inwestycji zagranicznych, pisze Reuters.

Indyjscy sprzedawcy detaliczni twierdzą, że największe spółki e-commerce w kraju, Amazon i Flipkart, faworyzują wybrane firmy na swoich platformach i wykorzystują złożone struktury biznesowe, aby ominąć przepisy dotyczące inwestycji zagranicznych, co szkodzi mniejszym graczom.

Obiektem zainteresowania agencji ds. przestępczości finansowej są lata 2009-2015, gdy Flipkart współpracował z firmą WS Retail i miał dopuścić się zabronionych przez prawo praktyk. Należąca do Walmartu platforma ma 90 dni na złożenie wyjaśnień, które mogą uchronić ją przed grzywną w wysokości 1,35 mld USD.

Rzecznik prasowy powiedział, że Flipkart działa “zgodnie z indyjskimi przepisami i regulacjami” i będzie współpracować w śledztwie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane