Fluid liczy na 10 mln zł

ANP
opublikowano: 19-02-2011, 00:00

Producent biowęgla idzie na NewConnect, bo chce wystartować z budową zakładu odzysku energii.

Producent biowęgla idzie na NewConnect, bo chce wystartować z budową zakładu odzysku energii.

Na przełomie pierwszego i drugiego kwartału na tzw. małej giełdzie pojawi się producent paliwa odnawialnego dla energetyki. Firma Fluid zamierza zebrać około 10 mln zł.

— Do uruchomienia produkcji znaczącej ilości biowęgla marki Fluid dla energetyki zawodowej konieczne jest wybudowanie dużego zakładu odzysku energii. To wiąże się z wydatkami inwestycyjnymi rzędu kilkudziesięciu milionów złotych. Produkcję chcemy uruchomić w trzecim kwartale. Będzie to powtarzalny architektonicznie i technologicznie zakład odzysku energii z miejscowych biomas, powielany w różnych częściach kraju — mówi Marzena Gładka, prezes i główny akcjonariusz.

Jeden mały testowy zakład spółka już ma. Mieści się on w Sędziszowie w woj. świętokrzyskim. Nowy, większy, przeznaczony do masowej produkcji, ma powstać w pobliżu istniejącej fabryki. Na jego budowę pójdą pieniądze z giełdy.

W ostatnich latach w małym zakładzie spółka Fluid Kooperacja (około dwóch miesięcy temu wniesiona aportem do firmy Fluid) zajmowała się prowadzeniem badań nad wdrożeniem nowej technologii produkcji biowęgla. Teraz już jest tam produkowany biowęgiel pod marką Fluid, który powstaje z biomasy roślinnej (drewno, słoma, rośliny energetyczne). W zeszłym roku firma zakończyła proces przemysłowego wprowadzenia technologii, a produkcja ciepła na małą skalę ruszyła latem.

Technologia Fluid znajduje zastosowanie w energetyce zawodowej, systemach ciepłowniczych miast oraz w rolnictwie.

Wyniki finansowe za ubiegły rok spółka poda w najbliższych tygodniach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu