Ford zainwestuje 4 mld USD w autonomiczną jazdę

PAP/DI
opublikowano: 25-07-2018, 16:51

Ford planuje do 2023 r. zainwestować 4 mld USD w rozwój technologii jazdy autonomicznej. Koncern utworzył nową spółkę, która ma przejąć kontrolę nad pracami w tej dziedzinie - poinformował serwis Tech Crunch.

Nowa spółka Forda ma skupiać w sobie działy zajmujące się integracją systemów jazdy autonomicznej, badaniami nad tą technologią i zaawansowaną inżynierią, a także ogniskować pracę zespołów odpowiedzialnych za doświadczenie użytkownika i strategię rozwoju biznesowego.

Ford (salon samochodowy w Szanghaju 2017)
Zobacz więcej

Ford (salon samochodowy w Szanghaju 2017) fot. Bloomberg

Kwota 4 mld USD ma obejmować również inwestycję w start-up Argo AI, zajmujący się rozwojem technologii sztucznej inteligencji. Na jego wsparcie Ford przeznaczył miliard dolarów. Koncern ma większościowe udziały w tej firmie, a współpracuje z nią w dziedzinie rozwoju algorytmów sztucznej inteligencji obsługujących systemy jazdy autonomicznej.

Szefem nowej spółki został dotychczasowy dyrektor działu technologii jazdy autonomicznej Sherif Marakby. Będzie podlegał bezpośrednio radzie nadzorczej firmy pod przewodnictwem wiceprezes ds. mobilności Marcy Klevorn.

Tech Crunch zauważa, że powstanie nowej spółki odpowiedzialnej za skoncentrowanie prac Forda w dziedzinie rozwoju technologii jazdy autonomicznej wskazuje jasno kierunek, w jakim pragnie podążać koncern. Do tej pory prace w tej dziedzinie były rozproszone po wielu działach Forda, a decyzja o centralizacji zarządzania nimi w ramach jednej spółki, zdaniem serwisu, wskazuje na przejście koncernu z fazy badań i rozwoju do podejścia biznesowego względem pojazdów autonomicznych.

W czerwcu Ford przedstawił program przekształcenia znacznej części dzielnicy Corktown w amerykańskim mieście Detroit w przestrzeń służącą do badań i testów w dziedzinach technologii pojazdów autonomicznych i elektrycznych. W powstającym tam kampusie do 2022 r. miejsce zatrudnienia ma znaleźć 2,5 tys. pracowników. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP/DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu