Forte sięga po majątek niemieckiego Schiedera

ANP
opublikowano: 14-06-2011, 00:00

Meblowa spółka chce wykorzystać potencjał rynków zachodnich. Emisji nie planuje.

Meblowa spółka chce wykorzystać potencjał rynków zachodnich. Emisji nie planuje.

Władze Fabryki Mebli Forte podpisały list intencyjny z syndykiem masy upadłości niemieckiej spółki Wohnmöbelwerke Schieder, która produkuje meble skrzyniowe montowane i demontowane. Forte zamierza kupić majątek tej spółki, a w szczególności know-how, prawa do projektów produktów, zapasów, nierucho-mości oraz innych środków trwałych.

— Wchodząc do tej spółki będziemy mieć możliwość produkcji na miejscu mebli montowanych i demontowanych. A to pozwoli wzmocnić naszą pozycję na rynkach zachodnich, gdzie jest duży popyt na takie produkty. I to właśnie chcemy wykorzystać — mówi Maciej Formanowicz, prezes Forte.

Zakup majątku ma mieć pozytywny wpływ na portfel zamówień grupy Forte. Celem będzie odtworzenie w średniookresowej perspektywie dotychczasowej skali obrotów Wohnmöbelwerke Schieder. W okresie kwiecień 2010 r. — koniec marca 2011 r. wyniosły one około 47 mln EUR (ponad 184 mln zł).

Strony ustaliły, że przeprowadzenie transakcji zakupu majątku powinno nastąpić do 1 lipca. Do tego dnia zostaną ustalone ostateczne warunki transakcji i jej kwota.

— Nie planujemy emisji akcji na sfinansowanie tej akwizycji. Prawdopodobnie skorzystamy z pieniędzy własnych oraz kredytów — dodaje Maciej Formanowicz.

Do lipca Forte ma wyłączność na negocjacji. Zawarcie umowy uzależnione jest m.in. od uzyskania zgody rady nadzorczej giełdowej spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane