Fortuna Czarneckiego rośnie najszybciej

ONO, PAP
opublikowano: 01-04-2010, 08:55

W I kwartale majątek 10 największych graczy polskiej giełdy zwiększył się o przeszło 20 proc., a wartość akcji w portfelach giełdowych rekinów przekroczyła 17,5 mld zł - wynika z zestawienia "Rzeczpospolitej".

Nadal na pozycji lidera wśród inwestorów jest Leszek Czarnecki z majątkiem wycenianym na przeszło 6,2 mld zł. Jego majątek wzrósł w ciągu trzech pierwszych miesięcy roku o 33,8 proc. Na drugim miejscu utrzymał się Michał Sołowow, wartość portfela którego wzrosła o ponad 19 proc. do niemal 3,7 mld zł. Majątek trzeciego na liście Zygmunta Solorza-Żaka wzrósł w tym czasie o niespełna 17 proc. do blisko 3,2 mld zł.

A jak to wygląda od strony indeksów największych inwestorów, które prowadzimy na pb.pl? Okazuje się, że w I kwartale najwięcej zyskał wskaźnik PB Karkosik - ponad 21 proc. PB Czarnecki wzrósł o 18 proc., a PB Sołowow 13 proc.

ZOBACZ WSZYSTKIE STRONY PORTFELI INWESTORÓW>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ONO, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Fortuna Czarneckiego rośnie najszybciej