Fortuna słowem się toczy

James Patterson, znany m.in. z powieści o śledztwach Alexa Crossa, jest najlepiej zarabiającym pisarzem — podał „Forbes”.

Magazyn przyjrzał się wpływom twórców w okresie od czerwca 2014 r. do czerwca 2015 r. Amerykanin jest niczym fabryka książek, bo w ubiegłym roku na rynku pojawiło się kilkanaście publikacji sygnowanych jego nazwiskiem. Popularny autor współpracuje z armią współautorów, którzy przygotowują kolejne książki. W sumie w bibliografii ma już 150 pozycji. Nie trzeba jednak pisać bez przerwy, żeby zarobić na książkach fortunę. John Green i Veronica Roth, którzy uzupełniają podium najlepiej opłacanych, nie wydali w zeszłym roku nowej książki. „Forbes” obliczył także, ile warta jest jedna strona wydana przez klasyfikowanych w rankingu pisarzy. Patterson na każdej zarobił po 13 tys. USD, co jest wynikiem znacznie gorszym od Jeffa Kinneya. Autor serii „Dziennik Cwaniaczka” zarabia na stronie 106 tys. USD.

10 najlepiej zarabiających pisarzy
Roczne wpływy (w mln USD)

1. James Patterson 89

2. John Green 26

3. Veronica Roth 25

4. Danielle Steel 25

5. Jeff Kinney 23

6. Janet Evanovich 21

7. JK Rowling 19

8. Stephen King 19

9. Nora Roberts 18

10. John Grisham 14

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Fortuna słowem się toczy