Forum raz zdobytego...

PAP
opublikowano: 02-12-2009, 18:02

...nie oddamy nigdy. Samorząd województwa małopolskiego stanie na głowie, by jubileuszowe 20 Forum Ekonomiczne odbyło się w Krynicy.

W 2010 r. w Krynicy Górskiej będzie odpowiedni obiekt, by mogło się odbyć 20. jubileuszowe Forum Ekonomiczne. Taką deklarację złożył Leszek Zegzda, wicemarszałek województwa małopolskiego.
Dotąd najważniejsze imprezy krynickiego forum odbywały się w Pijalni Głównej. W przyszłym roku zaplanowano remont tego obiektu. Tymczasem, jak twierdzą przedstawiciele Instytutu Studiów Wschodnich, organizatora forum, bez Pijalni Głównej, zorganizowanie imprezy na odpowiednim poziomie jest niemożliwe. Dlatego rozesłali zapytania dotyczące możliwości organizacji imprezy m.in. do Poznania, Kołobrzegu, Sopotu i Wrocławia. Decyzja, gdzie odbędzie się przyszłoroczna impreza, ma zapaść w piątek w Warszawie.
=- Deklarujemy, że załatwimy ten problem wspólnie z władzami Krynicy. Nie będzie tak, że Forum Ekonomiczne nagle wyląduje na ulicy – dodaje marszałek Zegzda.
Samorząd województwa małopolskiego przesłał w środę do Instytutu Studiów Wschodnich ofertę dotyczącą dalszego organizowania forum w Krynicy. Zadeklarował w niej m.in., że dołoży do modernizacji krynickiej Pijalni Głównej 10 mln zł. Wcześniej, zostanie powołana spółka prawa handlowego z udziałem samorządu województwa i skarbu państwa. Przebudowa Pijalni w nowoczesne centrum kongresowe potrwa co najmniej do 2012 r. Zanim to nastąpi, na krynickim deptaku miałoby stanąć mobilne centrum konferencyjne w formie szklanego namiotu, rozkładanego na czas imprezy.
Górski kurort jest słabo skomunikowany z oddalonym o 140 km Krakowem. Dlatego samorząd Małopolski zaoferował uruchomienie specjalnego połączenia kolejowego z lotniska Kraków-Balice do Krynicy Zdrój. W czasie trwania Forum do Krynicy wyjeżdżałyby dwa składy o wysokim standardzie, w których możliwe byłoby organizowanie konferencji i prezentacji multimedialnych z tłumaczeniami symultanicznymi. Niestety podróż taka trwałaby ok. 4,5 godziny.
Jeśli oferta współpracy zostanie zaakceptowana przez Instytut Studiów Wschodnich, zarząd województwa małopolskiego chciałby podpisać długoterminową umowę na organizację Forum w Krynicy, np. na 10 lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Forum raz zdobytego...