Forum wymiany myśli o gospodarce i społeczeństwie

opublikowano: 15-09-2021, 13:24

Trzy dni debat, spotkań, dyskusji i wydarzeń towarzyszących to ECC – jedna z największych imprez gospodarczych w Polsce, która zacznie się za kilka dni.

Już w najbliższy poniedziałek 20.09.2021 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach rozpocznie się XIII edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego (ECC). Po raz kolejny impreza będzie miała charakter hybrydowy. Bezpośrednio w katowickim centrum i za pośrednictwem internetu uczestnicy będą mogli wziąć udział w ponad 150 sesjach tematycznych, panelach dyskusyjnych i prelekcjach.

Tegoroczny ECC zgromadzi ponad 1000 uczestników dyskusji i prelegentów, wśród których znajdą się m.in. Rafał Brzoska, twórca i prezes InPostu, Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, Katarzyna Lubnauer, posłanka na Sejm i wiceprzewodnicząca Klubu Parlamentarnego KO, czy Jadwiga Emilewicz, poseł, była wicepremier oraz minister przedsiębiorczości i technologii.

O zdrowiu ludzi i gospodarki…

Tegoroczne sesje tematyczne będą nawiązywały do wydarzeń najbardziej istotnych z punktu widzenia gospodarczego i społecznego. Nie zabraknie więc tematów związanych z różnymi aspektami pandemii. Odbędą się sesje poświęcone systemowi ochrony zdrowia, ale także ekonomicznym, społecznym i technologicznym skutkom kolejnych lockdownów.

Kolejnym zagadnieniem, któremu organizatorzy postanowili poświęcić wiele uwagi, jest odbudowa gospodarki po koronakryzysie ze szczególnym uwzględnieniem Polskiego Ładu. Stąd wśród prelegentów i gości wiele nazwisk polityków i przedstawicieli różnych agend rządowych związanych z gospodarką.

…i o kierunkach rozwoju

Program tegorocznej edycji ECC zawiera także wiele punktów nawiązujących do zagadnień, jakie przed pandemią zaliczały się do najważniejszych kwestii gospodarczych, a które po miesiącach swoistego wycofania na drugi plan powracają jako najistotniejsze problemy społeczne i gospodarcze.

Pierwszym jest przeciwdziałanie skutkom i hamowanie zmian klimatycznych. Dlatego wśród motywów przewodnich Kongresu znalazł się m.in. Europejski Zielony Ład, który będzie omawiany w ujęciu ekologicznym, ekonomicznym i społecznym.

Drugim tematem, niejako powracającym po okresie pandemicznego wyciszenia, jest innowacyjność polskiej gospodarki ze szczególnym uwzględnieniem różnych aspektów cyfryzacji.

Organizatorzy trzynastego ECC zaplanowali także wiele wydarzeń towarzyszących, m.in: szósty Start-Up Challenge, konkurs dla samorządów TOP Inwestycje Komunalne 2021i Ranking Inicjatyw Dekarbonizacyjnych.

Hybrydowy charakter katowickiego kongresu sprawia, że jego zasięg stale rośnie. Dlatego można się spodziewać, że wyniki poprzedniej edycji, która zgromadziła 3,5 tys. gości stacjonarnych i prawie 7 tys. uczestników online, zostaną poprawione.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane