Foxconn zapowiada zmiany w indyjskiej fabryce iPhone'ów

opublikowano: 29-12-2021, 06:59

Tajwański kontraktowy producent elektroniki zapowiedział, że wprowadzi zmiany w modelu zarządzania fabryką iPhone’ów w Indiach po doniesieniach o niespełniających standardów kwaterach pracowniczych oraz zakładowej stołówce, pisze Reuters.

Na początku tego miesiąca wybuchły protesty po tym, gdy ponad 250 kobiet, które pracują w fabryce produkującej iPhone'y w mieście Sriperumbudur w południowych Indiach, doświadczyło zatrucia pokarmowego po spożyciu dań z zakładowej stołówki. Ich choroba rzuciła nowe światło na warunki panujące w kwaterach pracowniczych.

Po interwencji Apple’a Foxconn zadeklarował, że zmieni model zarządzania fabryką i sprawi, że obiekty socjalne będą spełniać standardy bezpieczeństwa i higieny pracy. Przedstawiciele giganta technologicznego sprawdzą efekty tych działań.

„Odkryliśmy, że niektóre obiekty wykorzystywane przez pracowników nie spełniają naszych wymagań. Współpracujemy z dostawcą, aby zapewnić szybkie wdrożenie kompleksowego zestawu działań naprawczych“ - poinformował rzecznik Apple’a.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane