Czytasz dzięki

Francja ograniczy gwarancje eksportowe dla ropy i gazu

ARŻ, Reuters
opublikowano: 12-10-2020, 16:57

Francuski rząd przestanie udzielać gwarancji eksportowych na projekty związane z ropą od 2025 roku, a z gazem od 2035 roku, pisze Reuters.

Nowe regulacje zostały ogłoszone przez ministerstwo finansów w poniedziałek.

Zobacz więcej

Flaga Francji

Fot. Bloomberg

Francja przestała w tym roku udzielać gwarancji eksportowych projektom obejmującym szczelinowanie i spalanie węgla, a także zaprzestała wspierania projektów węglowych.

W przyszłym roku wstrzymane ma zostać wsparcie państwa dla projektów związanych z ropą ciężką i piaskiem bitumicznym. Od 2025 roku nie będą już udzielane publiczne gwarancje eksportowe na poszukiwania i zagospodarowanie pól naftowych, a od 2035 roku na poszukiwanie i eksploatację nowych złóż gazu ziemnego.

Pierwsze z ograniczeń może kosztować 700 miejsc pracy, drugie 1800, a trzecie nawet 3000. Rządowe propozycje zostaną złożone w parlamencie w proponowanej ustawie budżetowej na 2021 rok.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Reuters

Polecane