Francja zgadza się na zamrożenie rabatu brytyjskiego

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 17-06-2005, 19:26

Zamrożenie brytyjskiego rabatu, bez jego stopniowego zmniejszania, byłoby kompromisem niewystarczającym, ale możliwym do przyjęcia - podało w piątek wieczorem francuskie źródło na szczycie w Brukseli, które cytuje AFP.

Zamrożenie brytyjskiego rabatu, bez jego stopniowego zmniejszania, byłoby kompromisem niewystarczającym, ale możliwym do przyjęcia - podało w piątek wieczorem francuskie źródło na szczycie w Brukseli, które cytuje AFP.

    O możliwości zgody Francji na zamrożenie brytyjskiego rabatu w ramach kompromisu w ugodzie dotyczącej budżetu UE na lata 2007-2013 poinformował również w piątek Reuter, powołując się na współpracownika prezydenta Jacquesa Chiraca.

    Kwestia rabatu brytyjskiego, specjalnego upustu, w ramach którego W.Brytania od 1984 r. odzyskuje część swej wpłaty do budżetu UE, blokowała w piątek  na unijnym szczycie w Brukseli negocjacje dotyczące budżetu Unii na lata 2007-2013.

    Roczna wysokość rabatu wynosi średnio 4,6 mld euro. Francja i Niemcy postulowały jego stopniową redukcję, aż do całkowitej likwidacji.

  Luksemburg, który do końca czerwca przewodniczy UE, szukając wyjścia z impasu zaproponował w piątek po południu zamrożenie rabatu, bez jego zmniejszania.

    "Uważam, że to niewystarczające, ale - jak każdy kompromis - nie może zadowolić wszystkich" - cytuje AFP wypowiedź swego francuskiego źródła.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Francja zgadza się na zamrożenie rabatu brytyjskiego