Francja: zniknęły kryptowaluty warte nawet 58 mln EUR

opublikowano: 24-06-2021, 09:07

Francuska policja prowadzi dochodzenie w sprawie zniknięcia kryptowalut wartości dziesiątek milionów euro, w które zainwestowały setki inwestorów, donosi AFP.

RR Crypto, organizacja specjalizująca się w kryptoaktywach z Dijon w centrum Francji, poinformowała podczas weekendu członków, że wszystkie zainwestowane przez nich pieniądze zniknęły z powodu technicznej usterki. Według mediów, straty mogą sięgać od 40 mln EUR do nawet 58 mln EUR.

RR Crypto nie jest zarejestrowane przez francuski nadzór finansowy. Informowało, że handluje kryptowalutami na platformie Binance. Binance poinformowało jednak AFP, że nie ma rachunku takiego klienta. Kanał informacyjny BFMTV podał, że nie można ustalić, czy organizacja korzystała z innej nazwy, czy „cały jej portfel był kompletną fikcją”.

W niedzielę założyciel RR Crypto Vincent Ropiot powiedział niektórym członkom organizacji, że wszystkie aktywa zniknęły bez śladu kiedy Binance „rebootowało” rachunek organizacji. Binance zaprzeczyło jednak, że przeprowadza takie operacje z rachunkami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, AFP

Polecane