Francja zwiększa pomoc firmom turystycznym

PM, Reuters
opublikowano: 03-01-2022, 15:45

Francuski rząd zapowiedział, że ułatwi dostęp do funduszy kryzysowych i opóźni spłatę kredytów firmom, które zmagają się z trudnościami wywoływanymi przez najnowszy wariant koronawirusa.

POOL / Reuters / Forum

– Wesprzemy firmy i ich pracowników w trudnej sytuacji – powiedział minister finansów, Bruno Le Maire. Francuski rząd obniży z 65 proc. do 50 proc. utraty przychodów próg zezwalający na ubieganie się o wsparcie pokrywające koszty stałe działalności. Fundusze będą dostępne dla całego sektora turystycznego, wliczając w to bary i restauracje.

Le Maire poinformował, że koszty nowych rozwiązań będą liczone w setkach milionów euro, które zostaną pokryte z 1,8 mld EUR niewykorzystanych funduszy kryzysowych zapisanych w budżecie.

Ministerstwo finansów analizuje również możliwość zwolnień podatkowych dla niektórych firm oraz opóźnień spłat gwarantowanych przez państwo pożyczek. Le Maire w najbliższych dniach przedyskutuje te opcje z instytucjami finansowymi, Bankiem Francji i Komisją Europejską.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane