Francuzi chcą do Polski

Małgorzata Grzegorczyk
opublikowano: 14-05-2010, 00:00

Kilkanaście firm znad Loary szuka u nas partnerów. Uwaga, kilka potrzebuje poddostawców.

Kilkanaście firm znad Loary szuka u nas partnerów. Uwaga, kilka potrzebuje poddostawców.

Od 14 do 18 czerwca odwiedzi Polskę misja handlowa firm z Francji. Kilka z nich pochodzi z regionu Lille.

— To region najmocniej we Francji związany z Polską ze względu na silną Polonię. Z okolic Lille mamy zawsze najwięcej firm szukających partnerów nad Wisłą — mówi Remi Pigłowski z Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej (CCIFP), która współorganizuje misje.

Większość francuskich przedsiębiorców poszukuje w Polsce dystrybutorów i odbiorców (patrz ramka), ale nie wszyscy. Firma Delcroix, która zajmuje się transportem specjalnym i zatrudnia 200 osób, chce otworzyć w Polsce filię.

— Spółka szuka kontaktu z polskimi firmami zajmującymi się transportem specjalnym — mówi Remi Pigłowski.

Z kolei Green Environnement, producent urządzeń ogrodowych, szuka w Polsce dostawców.

— Chodzi m.in. o producentów wideł, grabi, szpadli, motyk czy sekatorów. Spodziewamy się tu wielu zgłoszeń — precyzuje Remi Pigłowski.

Za podwykonawcami rozgląda się także Plastelec, producent kabli elektrycznych.

— Firmie zależy na znalezieniu producentów okablowania i wiązek elektrycznych — mówi Martyna Gawor-Edery z firmy Partenaire Pologne, która obsługuje część przedsiębiorców z misji.

Jej firma oraz francuska izba organizują w całej Polsce spotkania dla przedsiębiorców zainteresowanych kontaktem z Francuzami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu