Francuzi przejmują Pektowin

WIS
opublikowano: 23-12-2011, 00:00

Naturex obiecuje, że doda firmie z Jasła skrzydeł.

Prywatyzacja Zakładów Przemysłu Owocowo- -Warzywnego Pektowin z Jasła wreszcie doczekała się pomyślnego finału. Znanego producenta pektyn, preparatów enzymatycznych, koncentratów soków owocowo- -warzywnych, a także win owocowych kupi od Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) francuska grupa Naturex, która specjalizuje się w produkcji roślinnych dodatków do żywności, kosmetyków i leków. Finalizacja umowy w tej sprawie jest uwarunkowana jeszcze od zgody na transakcję od resortu skarbu, który ma ją wydać do końca stycznia 2012 r. Notowany na paryskiej giełdzie Naturex ma zakłady produkcyjne na kilku kontynentach, a jego obroty w 2010 r. przekroczyły 226 mln EUR.

— Ta transakcja idealnie wpisuje się w naszą strategię rozwoju. Wierzymy, że dzięki obejmującej cały świat sieci sprzedaży oraz dzięki naszej wiedzy wchłonięcie Pektowinu do grupy Naturex umożliwi wykorzystanie potencjału przemysłowego i rozpowszechnienie gamy produktów polskiego zakładu wśród odbiorców z całego świata — mówi Jacques Dikansky, dyrektor generalny i założyciel firmy Naturex.

ARP podpisała też umowy sprzedaży dwóch innych spółek rolno-spożywczych, w których była większościowym udziałowcem. Nowych inwestorów zyskały także Agrosped oraz Zakład Naprawczy Mechanizacji Rolnictwa. Kontrolę nad Agrospedem (firmą specjalizującą się w długodystansowym transporcie żywych zwierząt) przejęli Alina i Jerzy Czaplowie. W Zakładach Naprawczych Mechanizacji Rolnictwa w Ostródzie rządzić będzie Jan Gutkowski. Ta spółka specjalizuje się w naprawach silników ciągnikowych oraz produkcji elementów metalowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIS

Polecane