Frankfurt: nie brakuje wygodnych połączeń

Artur Lisowski
opublikowano: 2000-02-15 00:00

Frankfurt: nie brakuje wygodnych połączeń

Polscy przedsiębiorcy z dużych miast bez problemu mogą w ciągu jednego dnia załatwić interesy we Frankfurcie i wrócić do kraju. Najdogodniejsze połączenia wymagają przesiadki w Warszawie. Cena biletu jest w takim przypadku taka sama, jak na rejs bezpośredni ze stolicy.

Połączenia lotnicze z Polski do Frankfurtu nad Menem prowadzą PLL LOT oraz Lufthansa. Najwięcej rejsów na tej trasie obsługuje polski przewoźnik. Najwygodniejsze dla biznesmenów połączenia z warszawskiego Okęcia prowadzi jednak Lufthansa.

Większość połączeń do Frankfurtu oferowanych przez LOT to przeloty łączone przez Warszawę. W takim przypadku za rejs do stolicy nie trzeba dodatkowo płacić. Warunkiem jest jednak, aby podróż do Frankfurtu odbyła się w ciągu jednego dnia, bilety na rejs nie mogą być kupione w taryfie PEX lub APEX. Bezpośrednie przeloty do Frankfurtu polski przewoźnik prowadzi z Katowic, Warszawy, Krakowa i Wrocławia. Lufthansa oferuje bezpośrednie loty z Katowic i Warszawy.

W 1999 roku Lufthansa zmieniła wystrój wnętrz w swoich samolotach. Na wszystkich połączeniach lotniczych na terenie Europy najwyższym oferowanym standardem jest klasa biznes. Pierwsza klasa dostępna jest jedynie dla tych pasażerów, którzy korzystają z rejsów międzykontynentalnych.

Dużą popularnością cieszą się programy dla osób często latających oferowane przez obu przewoźników.

— Z naszego programu Miles and More skorzystało już w Polsce około 15 tys. osób — informuje Hans Scheller, dyrektor generalny Lufthansy w Polsce.