Fulks: połowa firm upadnie lub będzie sprzedana

opublikowano: 23-04-2015, 13:30

Połowa z 41 działających w USA firm zajmujących się szczelinowaniem hydraulicznym na złożach łupkowych upadnie do końca roku lub zostanie sprzedana, prognozuje Rob Fulks z Weatherford International Plc.

Z powodu cięcia wydatków przez firmy naftowe na rynku zostanie około 20 firm świadczących usługę szczelinowana hydraulicznego, prognozuje Rob Fulks na branżowej konferencji w Houston. Podkreślił, że popyt na szczelinowanie spadł, a kliencie zostawili szyby niedokończone z powodu niskich cen ropy.

Na początku ubiegłego roku w USA było 61 firm świadczących usługi szczelinowania hydraulicznego. Konsolidacja rozpoczęła się kiedy  Halliburton ogłosił w listopadzie zamiar przejęcia Baker Hughes za 34,6 mld USD a C&J Energy Services przejęło biznes szczelinowania od Nabors Industries.

Fulks ujawnił, że Weatherford, działający na piątym największym złożu łupkowym w USA, musiał dramatycznie zredukować koszty z powodu spadku popytu na usługi szczelinowania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Fulks: połowa firm upadnie lub będzie sprzedana