Fundacja Edukacyjnej Przedsiębiorczości ma dziesięć lat

Ewa Bęczkowska
10-05-2001, 00:00

Fundacja Edukacyjnej Przedsiębiorczości ma dziesięć lat

Zokazji 10 rocznicy ustanowienia Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości w pałacu Poznańskich w Łodzi odbyła się uroczystość z udziałem znanych osobistości życia społecznego i politycznego, fundatorów, osób i instytucji, dzięki którym fundacja realizowała swoją misję.

Fundacja w ciągu dziesięciu lat przyznała 18 tys. stypendiów naukowych najlepszym studentom ekonomii i zarządzania 66 niepaństwowych uczelni. Dofinansowała wydanie 103 książek, zorganizowała 15 edycji konkursów i 15 konferencji naukowych poświęconych jakości kształcenia w zakresie zarządzania i ekonomii.

Podczas konferencji odbyła się dyskusja panelowa na temat inwestowania w kapitał ludzki, w której uczestniczył: prof. Marek Belka, John P. Birkelund, Zbigniew Brzeziński, Andrzej Olechowski, a także przedstawiciele Klubu Stypendystów Fundacji Rafała Walkiewicza.

FEP została utworzona w maju 1991 roku przez Polsko-Amerykański Fundusz Przedsiębiorczości i Skarb Państwa RP. W ciągu 10 lat wydała na realizację zadań statutowych 16 mln złotych, przyznając 1400 grantów. Podejmowała działania na rzecz podwyższania jakości studiów wyższych w zakresie ekonomii i zarządzania poprzez stypendia naukowe, dofinansowanie uczelni w zakresie uzupełniania księgozbiorów bibliotek, dofinansowanie publikacji z dziedziny ekonomii i zarządzania, sponsorowanie nowoczesnych metod nauczania oraz organizowanie i sponsorowanie konferencji. Na zasoby finansowe fundacji złożyły się przyznane w 1991 r. granty Polsko-Amerykańskiego Funduszu Przedsiębiorczości oraz rządu RP. Od 1995 r. fundacja była finansowana przez Polsko-Amerykański Fundusz Przedsiębiorczości. W 2001 roku uzyskała pierwszy grant od Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, założonej przez Polsko-Amerykański Fundusz Przedsiębiorczości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Bęczkowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Fundacja Edukacyjnej Przedsiębiorczości ma dziesięć lat