Czytasz dzięki

Fundusz kontra lokata

opublikowano: 03-08-2020, 22:00

W subfunduszu inPZU Inwestycji Ostrożnych klienci nie będą ponosić żadnych opłat przy zakupie i sprzedaży jednostek uczestnictwa, nie obciąży ich też opłata za zarządzanie.

— Subfundusz jest alternatywą dla lokat bankowych, których oprocentowanie spadło po obniżeniu stóp procentowych i których zerwanie grozi utratą odsetek. Jednostki uczestnictwa funduszu inwestycyjnego można wypłacić w każdym momencie, bez żadnych opłat — mówi Marcin Żółtek, wiceprezes TFI PZU.

Złoty, banknoty
Zobacz więcej

Złoty, banknoty fot. WM

inPZU Inwestycji Ostrożnych lokuje aktywa (na koniec czerwca 2020 r. było to 230 mln zł) w obligacje, bony skarbowe i pieniężne. Subfundusz zaliczany jest do grona mniej ryzykownych. Jego rezultat za sześć miesięcy to 0,85 proc. wobec średniej w grupie na poziomie 0,94 proc. Stopa zwrotu za dwa lata to 2,8 proc. wobec średniej 3,4 proc. Minimalna wpłata do funduszu to 100 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane