Fundusz porówna ceny

Grzegorz Nawacki
25-10-2010, 06:57

3TS Cisco Growth zainwestował 12 mln zł w rankomat.pl. Zdmuchną rywali reklamą i wyjdą poza ubezpieczenia.

Nie musisz spotykać się z agentem, by ubezpieczyć samochód — przekonywał w 2003 r. Link4, pierwszy w Polsce ubezpieczyciel sprzedający polisy przez telefon i internet. Nie musisz surfować po sieci, by znaleźć najlepszą polisę — przekonują porównywarki polis. Wyrosło ich sporo: ipolisa.pl (założona przez Władysława Jamrożego), Inseco.pl, Wygodnie.pl, Polisowo.pl czy rankomat.pl (założona przez Jacka Olechowskiego, syna znanego polityka, Filipa Friedmanna, syna równie znanego aktora, Marka Żołędziowskiego, szefa agencji reklamowej Change, i Wojciecha Rabieja, który rozkręcał Link4). Ta ostatnia uzyskała właśnie wsparcie. Za 12 mln zł mniejszościowy pakiet objął fundusz 3TS Cisco Growth.

— Wejście funduszu zdejmuje nam z głowy problem zdobywania kapitału na rozwój, możemy się skoncentrować tylko na biznesie. Do tej pory zainwestowaliśmy w rankomat.pl blisko 10 mln zł. Jestem przekonany, że najbliższy rok-półtora jest kluczowy. Odpadną gracze, którzy nie mają wsparcia kapitałowego na marketing i rozwój. Pierwszy gracz zgarnia największą pulę i my chcemy to wykorzystać. W przyszłym roku będziemy bardzo widoczni reklamowo, a porównywarki są skazane na sukces. Trend przenoszenia się klientów do sieci jest nieunikniony — mówi Jacek Olechowski.

Więcej w poniedziałkowym "Pulsie Biznesu"

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fundusz porówna ceny