Fundusze hedgingowe coraz mocniej grają na spadek „kiwi”

opublikowano: 02-09-2019, 06:48

Nowozelandzki dolar, nazywany „kiwi”, znalazł się na celowników funduszy spekulacyjnych, które oczekują spadku jego wartości.

Tzw. krótkie spekulacyjne pozycje netto na spadek wartości dolara nowozelandzkiego wzrosły do najwyższego poziomu od listopada ubiegłego roku, wynika z danych amerykańskiej Komisji Handlu Towarowymi Kontraktami Terminowymi (CFTC).

„Kiwi” było najsłabszą walutą gospodarek G10 w sierpniu, osłabło o 3,5 proc. z powodu słabych danych makro i obaw spowodowanych eskalacją wojny handlowej. Nowa Zelandia jest szczególnie czuła na wzrost napięć w handlu z Chinami, które zwiększyły udział w jej eksporcie do 26 proc. w lipcu z 23 proc. rok wcześniej.

W poniedziałek rano nowozelandzki dolar słabnie o 0,3 proc. do 1,5863 za dolara amerykańskiego. Od początku roku stracił ponad 6 proc. wartości.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy