Fundusze pokochały Plast-Box

ANP
opublikowano: 25-05-2007, 00:00

W akcjonariacie producenta opakowań pojawił się kolejny fundusz. Akcje spółki drożały nawet o 16 proc.

W akcjonariacie producenta opakowań pojawił się kolejny fundusz. Akcje spółki drożały nawet o 16 proc.

Plast-Box, słupski producent opakowań z tworzyw sztucznych, staje się ulubieńcem inwestorów instytucjonalnych. W akcjonariacie spółki ujawnił się fundusz SEB TFI, który kontroluje 143 813 walorów stanowiących 6,69 proc. kapitału akcyjnego i dających 5,1 proc. głosów na walnym.

— Plast-Box jest niewielką spółką w trakcie restrukturyzacji. Interesowaliśmy się nią od dłuższego czasu. Pokazała zyski po okresie strat — mówi Piotr Sieradzan, zarządzający funduszami w SEB TFI.

Firmie bardzo dobrze idzie inwestycja na Ukrainie.

— Ma tam szansę rozwijać się szybciej niż w Polsce. Poza tym Plast-Box posiada interesujące nieruchomości do wykorzystania w charakterze inwestycyjnym — twierdzi Piotr Sieradzan.

SEB TFI rozważa możliwość dalszych zakupów akcji.

— Przekonałem fundusze strategią i wynikami. Pierwszy kwartał był lepszy od oczekiwań (13,7 mln zł przychodów i 490 tys. zł zysku netto). Drugi zapowiada się obiecująco. Do końca 2007 r. chcemy o 20 proc. zwiększyć przychody i osiągnąć rentowność 3-6 proc. — mówi Waldemar Pawlak, prezes Plast-Boksu.

Irlandzki fundusz inwestycyjny Absolute East West Master Fund po dokupieniu w marcu 94 tys. akcji Plast-Boksu zwiększył udział z 19 do 23,37 proc. Na cztery fundusze KBC TFI przypada 3,16 proc. Zarządzający twierdzą, że zakup nie był istotną inwestycją, bo w portfelu mają inne spółki.

Wczoraj po ujawnieniu zmian w akcjonariacie kurs Plast-Boksu rósł przed południem nawet o 16 proc. Dzień zakończył na 8,4-procentowym plusie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu