Funkcjonalne i nowatorskie

AT
18-08-2010, 00:00

Do rywalizacji w konkursie na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi stanęło 51 firm.

Do rywalizacji w konkursie na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi stanęło 51 firm.

Do tegorocznej edycji konkursu Dobry Wzór jury zakwalifikowało 62 produkty i dziewięć usług — nie tylko dobrze zaprojektowane, ale także innowacyjne. Organizator — Instytut Wzornictwa Przemysłowego (IWP) — przyzna w tym roku nagrody w czterech kategoriach: Sfera Domu, Sfera Pracy, Sfera Publiczna i Sfera Usług. Ta ostatnia pojawiła się ze względu na wzrost znaczenia sektora usług dla gospodarki. O nagrodę w tej kategorii starają się m.in. Interaktywny Plan Cmentarza, Telewizja n i Fotoboardy (nowoczesne formy ekspozycji zdjęć).

— W IWP powstaje kolejna idea badania, analizowania, oceniania i promowania dobrych praktyk. Tym razem w zakresie projektowania usług. Przekonanie o konieczności wskazywania dobrych przykładów jest w nas silniejsze niż potoczne opinie, że na to za wcześnie, bo nie ma dobrego prawa, rynek niedojrzały, a infrastruktura daleka od doskonałości. Naszym zdaniem nigdy nie jest za wcześnie na rozwój. Naszedł czas na projektowanie usług i czas na ich ocenę — podkreśla Beata Bochińska, prezes IWP.

Prezes IWP nagrodzi najlepszego projektanta lub studio projektowe nagrodą Designer Roku, a patron honorowy, Ministerstwo Gospodarki, przyzna nagrodę Wzór Roku najlepszemu produktowi zaprojektowanego przez polskiego projektanta i wyprodukowanego przez krajową firmę.

Jury uwzględnia kryteria ergonomiczne, stosunek ceny do jakości, innowację materiałową, nową technologię, walory estetyczne. A w usługach specyficzne potrzeby użytkowników i ich skuteczność rozwiązań. Laureatów poznamy 22 września, a produkty i usługi finalistów na wystawie "Dobry Wzór" w IWP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / Funkcjonalne i nowatorskie