Futures sygnalizują wzrosty na otwarciu Wall Street

WST
01-05-2009, 13:34

Na około dwie godziny przed otwarciem handlu na rynku kasowym nieznacznie rosły kontrakty terminowe na indeksy amerykańskich giełd. Sugerować to może dodatni start na Wall Street podczas pierwszej majowej sesji.

Wczoraj, na zakończenie kwietnia nastroje się nieco popsuły w gronie spółek reprezentujących tradycyjne sektory gospodarki. Zdecydowanie lepiej prezentował się rynek firm high tech. Powodem przeceny DJ i S&P były słabsze od projekcji wyniki giganta paliwowego Exxon Mobil.

Wpływ na przebieg piątkowej sesji będą miały opublikowane już po uruchomieniu handlu dane makro. Poznamy m.in. Indeks nastroju Uniwersytetu Michigan za kwiecień. Prognoza zakłada wzrost z marcowego poziomu 57,3 do 61 pkt. Z kolei w przypadku wskaźnika ISM dla przemysłu oczekiwana jest aprecjacja z 36,3 do 38 pkt.

Jeszcze istotniejsze będą dane o zamówieniach na dobra trwałe i zamówienia w przemyśle. Tutaj w obu przypadkach prognozowany jest spadek (za marzec) po 0,8 proc. podczas gdy miesiąc wcześnie wskaźniki wzrosły nieoczekiwanie odpowiednio o 2,1 i 1,8 proc.

Natomiast w drugiej połowie sesji zaprezentowane zostaną wyniki kwietniowej sprzedaży samochodów osobowych i ciężarowych.

W przedsesyjnym handlu powodzeniem cieszą się walory McAfee. Drugi pod względem wielkości producent oprogramowania antywirusowego zarobił o 18 proc. więcej na akcję niż zakładali analitycy.

Spore zainteresowanie towarzyszy wymianie papierów Research In Motion. Analitycy UBS podnieśli dla producenta popularnego komunikatora BlackBerry rekomendację z poziomu „neutralnie” do „kupuj”. Tłumaczą to oczekiwanym wzrostem popularności smartfonów w tym i przyszłym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Futures sygnalizują wzrosty na otwarciu Wall Street