G20 za zwiększonym nadzorem rynków finansowych

PAP
opublikowano: 22-02-2009, 15:20

Uczestnicy niedzielnego szczytu europejskich państw G20 w Berlinie potwierdzili swoje poparcie dla wprowadzenia "odpowiedniego nadzoru" nad wszystkimi rynkami finansowymi, ich uczestnikami oraz produktami.

Opowiedzieli się także za ustanowieniem "mechanizmu sankcji" wobec państw, które nie dostosują się do międzynarodowych reguł, w tym rajów podatkowych - wynika z dokumentu podsumowującego spotkanie.

Wyrażono również sprzeciw wobec protekcjonizmu gospodarczego oraz uznano, że należy podwoić środki do dyspozycji Międzynarodowego Funduszu Walutowego, tak by możliwa była szybka i elastyczna pomoc krajom członkowskim MFW, które popadną w trudności płatnicze.

W szczycie - poświęconym przygotowaniom państw Europy do szczytu gospodarczego G20, planowanego na 2 kwietnia w Londynie - wzięli udział przywódcy i ministrowie finansów Niemiec, W. Brytanii, Francji, Włoch, Holandii, Hiszpanii, Luksemburga i Czech oraz szefowie Komisji Europejskiej i Europejskiego Banku Centralnego. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu