Gajdzińscy sprzedają ponad 50 proc. akcji Mieszka

Marek Druś
01-10-2001, 13:31

Rodzina Gajdzińskich, mająca ponad połowę akcji ZPC Mieszko, chce sprzedać posiadany pakiet udziałów spółce Elite Polska, poinformowała Polska Agencja Prasowa powołując się na wypowiedź prezesa Tomasza Gajdzińskiego.

W poniedziałek spółka poinformowała o podpisaniu listu intencyjnego w z Elite Polska w sprawie ewentualnej transakcji sprzedaży akcji należących do rodziny Gajdzińskich.

W opinii analityków pytanych o szanse ewentualnej transakcji sprzedaży, istotne jest obecnie, czy Elite chce skupić część, czy wszystkie akcje spółki.

- Najważniejsze jest teraz, czy Elite będzie dążył do skupienia 100 proc. kapitału Mieszka i wycofania spółki z obrotu giełdowego - powiedziała pytana przez PAP Bogna Sikorska z CDM Pekao.

Jeśli celem Elite jest nabycie wszystkich akcji Mieszka, których ok. 30 proc. jest w rękach inwestorów instytucjonalnych, musiałaby ona ogłosić wezwanie na akcje spółki.

Zdaniem Sikorskiej, cena w wezwaniu sięgałaby ponad 13 zł, czyli ceny po jakiej sprzedawano akcje Mieszka w ofercie publicznej cztery lata temu.

W piątek na zamknięciu kurs akcji Mieszka wynosił 8,70 zł.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Gajdzińscy sprzedają ponad 50 proc. akcji Mieszka