GameStop zatrudnił fachowca z Amazon.com

opublikowano: 30-03-2021, 13:48

GameStop, bohater gorączki spekulacyjnej z początku roku, poinformował o zatrudnieniu byłego menedżera Amazon.com na stanowisku dyrektora ds. wzrostu, informuje Reuters.

GameStop to amerykańska sieć sklepów z grami wideo i konsolami. O spółce stało się głośno na początku roku, kiedy uczestnicy forów inwestycyjnych z Reddit postanowili utrzeć nosa dużym inwestorom chcącym zarobić na oczekiwanym spadku jej kursu. Uczestnicy m.in. Walstreetbets windowali kurs GameStop przez kupowanie jego akcji i opcji na akcje i doprowadzili w pewnym momencie wycenę spólki do niedorzecznej wysokości. Akcje GameStop są ponad 860 proc. droższe niż na początku roku i ponad 4 tys. proc. niż 12 miesięcy temu.

Tymczasem władze GameStop działają w kierunku przestawienia spółki na handel internetowy, którego boom nastąpił w okresie pandemii. Dlatego zdecydowano, że dyrektorem ds. wzrostu zostanie Elliott Wilke. Wcześniej przez prawie 7 lat pracował dla Amazon.com. W ostatnim czasie kierował tam biznesem Fresh Stores. W GameStop będzie odpowiedzialny za strategię wzrostu i marketing.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane