Gant ma problem z prognozą

DI, PAP
opublikowano: 12-09-2012, 00:00

GIEŁDA

Gant Development, który po ośmiu miesiącach sprzedał brutto 516 lokali, może w całym roku nie zrealizować planowanej sprzedaży około 1100 mieszkań. Zadanie to będzie o tyle trudne, że deweloper nie wyklucza, że w drugim półroczu nie wystartuje z realizacją żadnej nowej inwestycji. Zarząd jeszcze nie wie, czy w całym roku uda się wyjść na plus.

— Jeśli chodzi o sprzedaż mieszkań, sytuacja jest trudna. Od momentu wejścia w życie ustawy deweloperskiej [zaczęła obowiązywać 29 kwietnia 2012 r. — przyp. PAP] w każdym miesiącu widzimy słabszą sprzedaż rok do roku. Po ośmiu miesiącach sprzedaliśmy brutto 516 lokali — powiedział w rozmowie z PAP Andrzej Szornak, wiceprezes Ganta.

Jego zdaniem, nominalny spadek liczby lokali sprzedawanych wynika w dużej mierze ze znacznego spadku liczby mieszkań w ofercie.

— O ile przed rokiem mieliśmy w ofercie około 2 tys. mieszkań, o tyle obecnie mamy w ofercie realnie mniej niż 950 mieszkań — poinformował wiceprezes spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu