Gant nie wypłacił odsetek od obligacji serii AW

ISBNews
26-11-2013, 19:40

Gant Development nie dokonał zapłaty odsetek za V okres odsetkowy od obligacji serii AW w kwocie 601 402,86 zł, podała spółka.

"Podanie niniejszej informacji do wiadomości publicznej uzasadnione jest faktem, iż może ona mieć istotny wpływ na ocenę sytuacji finansowej emitenta" - czytamy w komunikacie.

W październiku do sądu trafiło sześć wniosków obligatariuszy Ganta o upadłość likwidacyjną. W związku z tymi wnioskami i wnioskiem o upadłość układową złożonym przez samą spółkę, sąd zabezpieczył majątek spółki przez ustanowienie nadzorcy sądowego. W ub. tygodniu sąd we Wrocławiu odroczył rozpoznanie w sprawie wniosków o upadłość Gant Development na dzień 11 grudnia.

Grupa Kapitałowa Gant Development jest holdingiem kilkudziesięciu spółek celowych prowadzących działalność deweloperską i budowlaną. Aktywność deweloperska koncentruje się na budowie lokali mieszkalnych i usługowych, a także sprzedaży i zarządzaniu wybudowanymi nieruchomościami. Grupa obecna jest w siedmiu polskich miastach: Warszawa, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Kraków, Opole i Polanica Zdrój. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 403,38 mln zł w 2012 r. przy 412 mln zł straty netto.

(ISBnews)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Gant nie wypłacił odsetek od obligacji serii AW