Gant spłacił Pod Fortem

KSA
opublikowano: 11-02-2009, 00:00

Deweloper

Deweloper

spłacił 67,9 mln zł kredytu

zaciągniętego na budowę

krakowskiego osiedla. Rok

zaczął dobrze, bo w styczniu

sprzedał 44 mieszkania.

Kurs Ganta ruszył wczoraj w górę — w trakcie sesji akcje drożały nawet o 7,4 proc., a na zamknięciu — o 3,7 proc. Rynkowi spodobał się komunikat o wcześniejszej spłacie kredytu zaciągniętego w BRE Banku Hipotecznym na budowę osiedla Pod Fortem w Krakowie. Chodziło o kwotę 67,9 mln zł.

— Dzięki wcześniejszej spłacie mogliśmy zamknąć rachunek powierniczy otwarty na potrzeby tej inwestycji. Pozwoli nam to m.in. wycofać pożyczkę, jakiej Gant udzielił na budowę osiedla spółce celowej — tłumaczy Henryk Feliks, wiceprezes Ganta.

Do sprzedania zostało tam jeszcze około 90 mieszkań.

Zdaniem zarządu, wprowadzone pod koniec ubiegłego roku oferty promocyjne (m.in. "zaproponuj swoją cenę mieszkania") nadal spełniają swoje zadanie. W nowy rok Gant wkracza z niezłym wynikiem sprzedaży.

— Netto, czyli uwzględniając rezygnacje, sprzedaliśmy w styczniu 44 mieszkania. Luty też wygląda dobrze — informuje Henryk Feliks.

Dodaje, że na początku roku sprzedaż rozkładała się w równym stopniu między inwestycje we Wrocławiu i w Krakowie, a od lutego "ruszyło się" również w Opolu.

Gant czeka teraz na ostateczną opinię audytora w sprawie wyników po czterech kwartałach 2008 r. i na razie nie obniża już raz skorygowanych w dół prognoz. Wkrótce powinien poinformować, ile lokali zamierza sprzedać w tym roku.

— Trwają analizy scenariuszy rynkowych. W tym momencie podtrzymuję, że chcielibyśmy powtórzyć wynik sprzedaży z ubiegłego roku [757 lokali — red.] — mówi Henryk Feliks.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu