Gates inwestuje 125 mln zł w Legnicy

opublikowano: 14-03-2017, 22:00

Producent m.in. produktów hydrauliki siłowej dostał kolejne zezwolenie w legnickiej strefie. Zwiększy zatrudnienie do 550 osób.

Duże zezwolenie w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Gates Polska, amerykański producent pasów napędowych i wyrobów hydrauliki siłowej, zainwestuje 125 mln zł i stworzy 50 nowych miejsc pracy w Legnicy.

Na 10-hektarowej działce położonej w pobliżu istniejącej fabryki zbuduje zakład produkujący węże hydrauliczne. Spółka otrzymała pierwsze zezwolenie w legnickiej strefie 16 lat temu. Od tego czasu zainwestowała 250 mln zł.

— Nowy zakład podniesie konkurencyjność firmy na europejskim rynku — podkreśla Adam Mrzygłód, regionalny dyrektor produkcji na Europę i członek zarządu Gates Polska.

Gates dostarcza produkty, usługi serwisowe, części zamienne i produkty do pierwszego montażu dla branż budowlanej, rolniczej, energetycznej, transportowej i motoryzacyjnej. Założona w 1911 r. firma z centralą w Denver w stanie Kolorado zatrudnia ponad 14 tys. osób, w tym 3 tys. w Europie, w 106 zakładach w 30 krajach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu