Gates krytykuje balony Google’a

TR
opublikowano: 2013-08-09 11:58

Bill Gates, założyciel Microsoftu, niegdyś najbogatszy człowiek świata, krytykuje pomysł Google’a dotyczący umieszczania w przestrzenie powietrznej krajów trzeciego świata balonów internetowych – informuje Daily Mail.

Google dostarczy internet do krajów trzeciego świata za pomocą balonów wyposażonych w przekaźniki, które będą zdolne do nadawania sygnału 3G. W taki sposób populacja licząca blisko 4,8 mld będzie mogła w nieodległej przyszłość korzystać z dobrodziejstw sieci.

Bill Gates, założyciel Microsoftu, niegdyś najbogatszy człowiek świata, krytykuje pomysł Google’a dotyczący umieszczania w przestrzenie powietrznej krajów trzeciego świata balonów internetowych (Fot. Bloomberg)
Bill Gates, założyciel Microsoftu, niegdyś najbogatszy człowiek świata, krytykuje pomysł Google’a dotyczący umieszczania w przestrzenie powietrznej krajów trzeciego świata balonów internetowych (Fot. Bloomberg)
None
None

Projekt, za którego wykonanie odpowiedzialny jest X Lab, rozpoczął się już w czerwcu. Wtedy to, z terytorium Nowej Zelandii, wzbiło się w powietrze 30 internetowych superbalonów, które szybując dookoła świata, testują nową technologię.

Pomysł nie podoba się jednak Billow Gatesowi, który otwarcie skrytykował Google’a.

- Jeżeli umierasz na malarię, popatrzysz w górę i zobaczysz taki balon. Nie jestem  przekonany, że to pomoże – mówił Gates w wywiadzie z Bloomberg Business Week.