Gdańsk za jeden grosz

ET
opublikowano: 16-02-2011, 00:00

Pekao wygrało przetarg na obsługę budżetu Gdańska. Mały grosz, a trzeba byłoby go powtórzyć.

Pekao wygrało przetarg na obsługę budżetu Gdańska. Mały grosz, a trzeba byłoby go powtórzyć.

Od maja Pekao na pięć lat przejmie obsługę finansów Gdańska i 240 jednostek miejskich (szkoły, przedszkola). To szóste co do wielkości miasto, którego budżet w ubiegłym roku wyniósł 2,3 mld zł. Nic dziwnego, że do przetargu przystąpiło kilka banków zainteresowanych przetargiem, który obejmował zapewnienie finansowania, obsługę lokat i rachunków Gdańska: BRE Bank, Citi Handlowy, Getin Noble, Millennium oraz Pekao. Ceny kredytów oraz depozytów oferowane przez konkurentów były różne. Prawie jednakowa była oferta na obsługę rachunków. Wszyscy, oprócz BRE Banku, zgodzili się policzyć miastu 1 grosz za usługę. BRE Bank dał cenę 60 gr za obsługę przez 60 miesięcy.

Po zestawieniu ofert Gdańsk wybrał Pekao. Wtedy BRE Bank zakwestionował w Krajowej Izbie Odwoławczej (KIO) wynik przetargu, przekonując, że 1 grosza nie można podzielić na 60 miesięcznych rat, naliczając jedną sześćdziesiątą grosza. KIO przychyliła się jednak do argumentów Pekao, że system może dokonać takiego rozliczenia.

— Odwołaliśmy się od wyników przetargu, bo uważamy, że technicznie nie da się zrealizować tej oferty. Teraz czekamy na pisemne uzasadnienie KIO — mówi Piotr Rutkowski, rzecznik BRE Banku.

Po wczorajszej wygranej Pekao obsługuje obecnie sześć z dwunastu polskich metropolii. W Gdańsku bank przejmie obsługę około 1,6 tys. rachunków powiązanych z samorządem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu