GDDKiA ogłosi przetargi na budowę obwodnic

Bartosz Hanus
opublikowano: 06-05-2003, 00:00

Wrocław. Wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) planuje w tym roku przeprowadzenie dwóch dużych przetargów. W maju rozpocznie się postępowanie, które wyłoni wykonawcę budowy obwodnicy Radoniowa, której koszt ma wynieść 4 mln EUR (17,1 mln zł). W ramach prac powstanie nowy odcinek drogi długości 3 km, który stanie się częścią drogi krajowej nr 30. Roboty mają rozpocząć się jeszcze w tym roku i potrwać 18 miesięcy.

Na czerwiec planowany jest przetarg na wykonawcę obwodnicy Kamiennej Góry w ciągu drogi krajowej nr 5. Prace obejmą budowę 3,3-km odcinka drogi wraz z mostem przez rzekę Bóbr. Wartość inwestycji została wstępnie oszacowana na 3,8 mln EUR (16,3 mln zł). Rozpoczęcie prac planowane jest jeszcze w tym roku. Nieznany jest termin ich zakończenia. Oba przedsięwzięcia finansowane będą ze środków budżetowych oraz dotacji z fuduszu PHARE. Dyrekcja wrocławskiego oddziału GDDKiA nie podaje jeszcze stopnia zaangażowania poszczególnych instytucji w finansowanie tych projektów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bartosz Hanus

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GDDKiA ogłosi przetargi na budowę obwodnic