GDDKiA podpisała umowę na budowę obwodnicy Puław

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 16-02-2006, 17:24

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała w czwartek umowę na budowę pierwszego etapu obwodnicy Puław o długości 12,7 km wraz z budową nowego mostu przez Wisłę w Puławach o długości ponad 1 km - poinformowała GDDKiA w komunikacie przesłanym PAP.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała w czwartek umowę na budowę pierwszego etapu obwodnicy Puław o długości 12,7 km wraz z budową nowego mostu przez Wisłę w Puławach o długości ponad 1 km - poinformowała GDDKiA w komunikacie przesłanym PAP.

    Wartość kontraktu wynosi 311 mln zł. Jest on w 75 proc. finansowany z Unii Europejskiej w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Transport.

    Obwodnica i most mają być wybudowane w ciągu 25 miesięcy.

    Trasa będzie miała klasę drogi głównej ruchu przyspieszonego - z jedną jezdnią, ale dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Na odcinku obwodnicy zaprojektowano dwa węzły drogowe - "Bronowice" i "Dęblińska".

    Dla obsługi ruchu lokalnego i zapewnienia dostępu do pól i budynków zaprojektowano w poprzek trasy wiadukty i przejazdy gospodarcze, a wzdłuż trasy - tzw. drogi zbiorcze.

    W ciągu zaprojektowanej północnej obwodnicy Puław znajdzie się most przeprowadzający ruch przez Wisłę. Dla każdego z obu kierunków ruchu przewidziane są po dwa pasy o łącznej szerokości 7 metrów, po moście będzie dopuszczony ruch pojazdów o masie całkowitej do 50 ton.

    Wykonawcą kontraktu będzie konsorcjum firm: "Mosty Łódź" SA, Hermann Kirchner Bauunternehmung GmbH, Vistal Sp. z o.o.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane