GDDKiA wkracza na drogi samorządowe

EG
opublikowano: 05-07-2013, 13:29

Lech Witecki zaproponował marszałkom wypożyczenie laboratoriów do badania wojewódzkich tras.

Drżyjcie nierzetelni wykonawcy dróg! Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego podpisał z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) umowę na wykorzystywanie jej laboratoriów drogowych do badania stanu dróg wojewódzkich.

Jak twierdzi GDDKiA, jej laboratoria są w stanie zbadać każdy rodzaj i jakość zastosowanego na budowie materiału – od najdrobniejszych pyłów, piasków, kruszyw, cementów, asfaltów przez betony, mieszanki mineralno-asfaltowe kończąc na gotowym produkcie. Tylko w 2012 r. pobrały i zbadały prawie 69 tysięcy próbek. Na ich podstawie drogowa dyrekcja publikuje cokwartalny ranking wykonawców, który wzbudza wśród nich wielkie kontrowersje.

Dyrekcja zaproponowała takie umowy wszystkim marszałkom, bo laboratoria mają wolne moce przerobowe w związku z mniejszą liczbą prowadzonych inwestycji drogowych. Kiedy jednak znów zaczną być potrzebne na drogach krajowych i autostradach, GDDKiA zastrzegła sobie prawo wypowiedzenia umowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane