Gdynia Główna do remontu

Anna Pronińska
opublikowano: 07-04-2010, 00:00

Kolejny dworzec kolejowy odzyska miniony blask. Do zdobycia jest 50 mln zł.

Kolejny dworzec kolejowy odzyska miniony blask. Do zdobycia jest 50 mln zł.

Trójmiasto będzie gościć kibiców na EURO2012. Z myślą m.in. o mistrzostwach Polskie Koleje Państwowe (PKP) ogłosiły przetarg na wykonanie robót budowlano-montażowych w ramach projektu "Przebudowa kompleksu dworcowego Gdynia Główna". Szacunkowa wartość inwestycji to około 50 mln zł.

— Dworzec przejdzie gruntowną modernizację pod nadzorem konserwatora zabytków — mówi Michał Wrzosek, rzecznik PKP.

Pieniądze będą pochodzić z Unii Europejskiej (26 mln zł) oraz budżetu państwa, które współfinansuje również inne inwestycje PKP. Jednak jeśli zamawiający nie otrzyma dotacji na modernizację dworca Gdynia Główna, będzie mógł unieważnić postępowanie przetargowe.

Jego rozstrzygnięcie spodziewane jest do końca czerwca tego roku. Kryterium udzielenia zamówienia będzie najniższa cena, a firmy zainteresowane modernizacją Gdyni Głównej mogą składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu do 11 maja tego roku.

— W trzecim kwartale zamierzamy ruszyć z inwestycją, a jej zakończenie przewidujemy na połowę 2012 r. Spodziewamy się sporego zainteresowania firm wykonawczych tym przetargiem — dodaje Michał Wrzosek.

Kilka dni temu otwarto oferty w przetargu na przebudowę dworca Warszawa Wschodnia, szacowanego na 45 mln zł netto. O zlecenie walczyło siedem firm, a najtańsza oferta (złożona przez Strabag) wyniosła 31,8 mln zł.

W najbliższym czasie PKP wraz z Polskimi Liniami Kolejowymi zamierzają ogłosić również przetargi na modernizację przystanku Warszawa Stadion. Część inwestycji, za którą będzie odpowiadać PKP, wyniesie około 20 mln zł.

Anna Pronińska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu