Gellwe nie dla Riebera

WIS
opublikowano: 09-10-2009, 00:00

Rieber Foods Polska chciał przejąć znaną markę spożywczą Gellwe. Do transakcji jednak nie dojdzie.

Rieber Foods Polska chciał przejąć znaną markę spożywczą Gellwe. Do transakcji jednak nie dojdzie.

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zakazała norweskiej firmie Rieber Foods Polska, z grupy Rieber Son, przejęcia marki Gellwe od spółki FoodCare. Norweska firma jest w Polsce szerzej znana jako producent wyrobów spożywczych pod marką Delecta. Do FoodCare poza marką Gellwe należą Tiger czy Fitella.

"Prezes UOKiK uznała, że wydanie zgody na transakcję doprowadziłoby do istotnego ograniczenia konkurencji na krajowych rynkach wprowadzania do obrotu bitej śmietany w proszku, ciast w proszku, polew do deserów, proszku do pieczenia, cukru wanilinowego, sody oczyszczonej oraz aromatów do ciast. Na każdym z tych rynków Rieber uzyskałby pozycję dominującą" — czytamy w uzasadnieniu decyzji.

UOKiK wziął też pod uwagę inne bariery, m.in. wysokie koszty wejścia. Wartość tran-sakcji miała sięgnąć aż 135 mln zł. Norweska firma chciała wzmocnić dzięki niej głównie pozycję na polskim rynku ciast i deserów w proszku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu