Gerda odpiera zarzuty

ANP
opublikowano: 09-07-2008, 00:00

Urząd antymonopolowy wszczął postępowanie przeciwko znanemu producentowi zamków i drzwi antywłamaniowych. Ten nie podda się bez walki.

Urząd antymonopolowy wszczął postępowanie przeciwko znanemu producentowi zamków i drzwi antywłamaniowych. Ten nie podda się bez walki.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) poinformował o wszczęciu postępowania antymonopolowego przeciwko spółce Gerda Polska i jej dystrybutorom. Jego przedstawiciele sprawdzą, czy firmy naruszyły prawo przy ustalaniu cen drzwi antywłamaniowych.

— Nie zgadzamy się absolutnie z zarzutami. Nasi prawnicy przygotowują odpowiedź — mówi Marek Wieczorkowski, prezes Gerdy.

Jak podał UOKiK, wątpliwości wzbudziły umowy zawierane przez Gerdę z 45 dystrybutorami. Postępowanie ma zbadać, czy w umowach Gerda zobowiązywała partnerów handlowych do ścisłego przestrzegania ustalonych przez siebie cen sprzedaży drzwi antywłamaniowych. Jak wynika z informacji UOKiK, Gerda miała naruszyć prawo antymonopolowe, zastrzegając sobie prawo do rozwiązania umowy z kontrahentem w trybie natychmiastowym, gdyby nie wywiązał się z narzuconych przez Gerdę warunków.

Postępowanie powinno zakończyć się nie później niż w ciągu pięciu miesięcy. W przypadku potwierdzenia zarzutów prezes UOKiK może nałożyć na przedsiębiorców kary finansowe w wysokości do 10 proc. ubiegłorocznych przychodów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu