Gestin wraca do Fiata

PJ
opublikowano: 25-11-2010, 00:00

Włoski producent aut będzie znów kontrolował spółkę, która zarządza jego polskim majątkiem.

Włoski producent aut będzie znów kontrolował spółkę, która zarządza jego polskim majątkiem.

Fiat Auto Poland (FAP) przejmie spółkę Gestin Polska. Wniosek w tej sprawie wpłynął ostatnio do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Enrico Pavoni, prezes FAP, mówi "PB", że spółka, zatrudniająca obecnie około 100 osób właściwie wraca do Fiata.

— To była transakcja ogólnoeuropejska. W ramach outsourcingu kilka lat temu Fiat sprzedał w kilku krajach Gestina (który wtedy nazywał się Ingest) firmie Pirelli Real Estate. Ta sprzedała go dalej, ale teraz Fiat z powrotem przejmuje nad Gestinem kontrolę. Polski oddział spółki trafi pod skrzydła FAP — wyjaśnia Enrico Pavoni.

Gestin Polska to spółka, która zajmuje się tzw. facility management, czyli zarządza nieruchomościami, w tym fabryką samochodów FAP w Tychach oraz zakładem Fiat Powertrain w Bielsku-Białej. Prezes polskiego Fiata unika jednak odpowiedzi na pytanie o przyczyny ponownego przejęcia tej firmy. Twierdzi jedynie, że transakcję postrzega jako "neutralną" z punktu widzenia koncernu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu