Czytasz dzięki

Getback dostał decyzję KNF o cofnięciu zezwolenia i karze

  • DI
opublikowano: 02-11-2020, 20:50

Zarząd Getback poinformował o otrzymaniu 2 listopada przez pełnomocnika spółki odpisu decyzji Komisji Nadzoru Finansowego z  30 października 2020 r.

Na mocy tej decyzji KNF cofnęła zezwolenie na zarządzanie sekurytyzowanymi wierzytelnościami funduszu sekurytyzacyjnego przyznane Getback we wrześniu 2012 r. Ponadto KNF nałożyła na spółkę karę pieniężną w wysokości 50 tys. zł.

GetBack
fot. Michal Dyjuk / FORUM

- Decyzja nie jest ostateczna i nie ma rygoru natychmiastowej wykonalności. Spółka nie zgadza się z uzasadnieniem wydanej Decyzji i złoży od niej odwołanie – ogłosił Getback, według którego spółka nie utraciła zezwolenia i nadal może prowadzić działalność polegającą na zarządzaniu wierzytelnościami funduszy sekurytyzacyjnych.

- W opinii Spółki Decyzja, w jej obecnej formie i na obecnym etapie, nie ma negatywnego wpływu na realizację układu z wierzycielami – informuje zarząd Getback.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane