GetBack ma nowego prezesa

opublikowano: 22-05-2018, 21:47
aktualizacja: 22-05-2018, 21:50

Wybór czterech osób do rady nadzorczej ma już pierwsze skutki dla działania windykatora. Kolejny członek zarządu ma w życiorysie PZU.

Chcesz być na bieżąco z informacjami na temat Getbacku? Zapisz się na nasz darmowy newsletter>

Przemysław Dąbrowski
Zobacz więcej

Przemysław Dąbrowski fot. Marek Wiśniewski/Puls Biznesu

Po niespełna miesiącu od powołania do zarządu GetBacku, Przemysław Dąbrowski został prezesem spółki.

To ewidentny efekt dzisiejszych decyzji walnego zgromadzenia. Powołało ono do rady nadzorczej cztery nowe osoby. Objęły wakaty po członkach nadzoru, którzy zrezygnowali po tym jak GetBack zaprzestał regulowania swoich zobowiązań. Co prawda dzisiaj zrezygnował piąty członek ze starego składu rady, ale licząc już sześć osób rada odzyskała decyzyjność.

Poza powołaniem Przemysława Dąbrowskiego na prezesa, rada nadzorcza delegowała powołaną dzisiaj do nadzoru Paulinę Pietkiewicz do czasowego wykonywania członka zarządu odpowiedzialnego za tzw. compliance. Ma się tym zajmować do 21 sierpnia 2018 r.

Normalną członkinią zarządu została za to Magdalena Nawłoka. Przed 2010 r. zasiadała w zarządzie PZU i PZU Życie, pełniąc funkcję wiceprezesa. Była też doradcą Eureko, ówcześnie dużego akcjonariusza PZU. Potem pracowała dla innych firm ubezpieczeniowych. Z perspektywy GetBacku ważniejsze jest jednak to, że w maju 2016 r. została powołana do zarządu Kopeksu by brać udział w restrukturyzacji tego zadłużonego producenta maszyn górniczych.

Tak jak Magdalena Nawłoka, dla Eureko pracowała również Paulina Pietkiewicz, która jest prawnikiem.

Obecny prezes GetBacku – Przemysław Dąbrowski – w latach 2010-2016 zasiadał w zarządzie PZU i PZU Życie, wcześniej był w grupie ubezpieczeniowej menedżerem niższego szczebla.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy