GetBack proponuje sanację

opublikowano: 02-08-2018, 07:10

Windykator z problemami chce umorzyć obecne postępowanie restrukturyzacyjne, a otworzyć inne.

Chcesz być na bieżąco z informacjami na temat Getbacku? Zapisz się na nasz darmowy newsletter.

Zobacz więcej

Fot. Marek Wiśniewski

Zarząd GetBacku wystąpił do rady wierzycieli z wnioskiem o udzielenie zezwolenia na umorzenie przyspieszonego postępowania układowego. Rada miałaby o tym zdecydować do 6 sierpnia 2018 r. Jeśli do tego dnia GetBack otrzyma zgodę rady wierzycieli na umorzenie przyspieszonego postępowania układowego, to równocześnie z wnioskiem o umorzenie złoży żądanie otwarcia postępowania sanacyjnego.

Warunkiem formalnym do rozpatrzenia przez sąd wniosku o umorzenie przyspieszonego postępowania układowego oraz otwarcie postępowania sanacyjnego, jest wyrażenie przez radę wierzycieli zezwolenia na umorzenie przyspieszonego postępowania układowego.

Przyspieszone postępowanie układowe GetBacku rozpoczęło się na początku maja 2018 r. Spółka sugerowała już chęć zmiany go na sanację. To ułatwia odwrócenie umów zawartych rok wstecz. Spółka kwestionuje ekonomiczny sens umów o wartości 0,5 mld zł, w tym umów z Altus TFI i Trigon TFI.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GetBack proponuje sanację