Giełda luksusu za bitcoiny

Karol Kopańko
opublikowano: 25-09-2014, 00:00

Wyspa, bilet na pokaz bielizny, kopalnia złota na kanadyjskim Jukonie — to tylko niektóre dobra, które można kupić na BitPremier, pierwszej na świecie internetowej giełdzie luksusowych towarów, gdzie płaci się tylko w bitcoinach.

— Zauważyliśmy, że na rynku istnieje ogromna nisza, więc ją wykorzystaliśmy. Jest w tym trochę hazardu, ale też atrakcyjnej inwestycji — mówi Alan Silbert, pomysłodawca platformy. Na co dzień jest wiceprzewodniczącym biotechnologicznej gałęzi General Electric, jednej z największych firm na świecie. Giełda BitPremier rozpoczęła działalność w maju 2013 r. i od tego czasu pośredniczyła w jednej z największych transakcji w historii bitcoina — sprzedaży willi na Bali o wartości 650 tys. USD, za którą w lutym zapłacono 950 BTC. Niemiecki deweloper i teksański kupiec byli szczególnie zadowoleni z szybkości transakcji, która zajęła tylko kilka minut. Konto BitPremier po tej operacji wzbogaciło się o równowartość 47,5 tys. USD, gdyż platforma pobiera 5 proc. za usługi. Należą m.in. do nich troska o zachowanie prywatności transakcji aż do momentu jej zakończenia i przechowywanie depozytu. Platforma wspiera również działania charytatywne. Za jej pomocą można przekazać pieniądze organizacji dbającej o zasoby wodne w krajach rozwijających się.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karol Kopańko

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Giełda luksusu za bitcoiny