Giełda odbija

KZ
06-05-2010, 09:58

Po niespełna godzinie sesji WIG20 wyszedł nad kreskę, m.in. dzięki wzrostom notowań Pekao, PGE i PGNiG.

Po chwilowym wahaniu inwestorzy ruszyli do odważniejszych zakupów. Po niewielkim spadku na otwarciu WIG20 rozpoczął odrabianie strat. W gronie największych spółek wyróżniają się PGE, PGNiG  i Pekao, a tempa dotrzymują im tez PKO BP, TP i BRE.

W cieniu globalnych wydarzeń rozkręca się sezon wyników spółek za pierwszy kwartał. Wczoraj po sesji i dziś przed rozpoczęciem handlu raporty przedstawiło 14 spółek. Z tych większych lepsze wyniki od oczekiwań analityków przedstawiły Bank Handlowy (jego kurs mocno rośnie po wczorajszym głębokim spadku) i Asseco Business Solutions (kurs rośnie o blisko 3 proc.), zgodne z prognozami były rezultaty Netii, a gorsze – Grupy Lotos (to dziś najsłabsze ogniowo w WIG20) i Dom Development.

Lekko rosną notowania Protektora. Spółka podpisała list intencyjny w sprawie przejęcia producenta odzieży ochronnej. Więcej o planach spółki w dzisiejszym „Pulsie Biznesu”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Giełda odbija