Giełda w Hongkongu zadziwiła skalą wzrostu

Przemek Barankiewicz
24-09-2003, 09:49

Dobra sesja na Wall Street poprawiła nastroje na azjatyckich giełdach. Dolar wprawdzie dalej spadał wobec japońskiego jena, ale inwestorzy kupowali papiery mniej uzależnione od wahań na rynku walutowym. Tym razem Tokio pozostało jednak w cieniu Hongkongu, który zanotował największą zwyżkę od dwóch miesięcy.

Hang Seng zyskał blisko 3 proc. Napędzały go papiery deweloperów. Analitycy banku UBS oczekują, że ceny nieruchomości w Hongkongu mogą wzrosnąć o 30 proc. do końca przyszłego roku. UBS podwyższył wycenę Sun Hung Jai i Henderson Land Development o 26 i 14 proc. Kursy tych dwóch największych deweloperów skoczyło po ponad 5 proc.

W Tokio do nieznacznej zwyżki wskaźnika Nikkei przyczyniły się spółki farmaceutyczne i telekomunikacyjne, które nie są uzależnione od wahań kursu jena do dolara. Ten ostatni nadal tracił, co odczuły wyceny spółek motoryzacyjnych. Traciły m.in. kursy Hondy i Toyoty.

W Seulu zwyżkowały papiery eksporterów. Won zaczął tracić do dolara, co może powstrzymać erozję przychodów m.in. Samsung Electronics i LG Electronics.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Giełda w Hongkongu zadziwiła skalą wzrostu