PELION SA: Zgoda UOKiK na dokonanie koncentracji

opublikowano: 2014-10-17 09:31

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 85 / 2014
Data sporządzenia: 2014-10-17
Skrócona nazwa emitenta
PELION SA
Temat
Zgoda UOKiK na dokonanie koncentracji
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:
Zarząd Pelion S.A. informuje, iż powziął informację o wydaniu przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego, decyzji nr DKK1-134/2014 w dniu 14 października 2014 r. o zgodzie na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez Corporation of European Pharmaceutical Distributors N.V. z siedzibą w Amsterdamie (Holandia) kontroli nad Polbita sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Spółka Polbita sp. z o.o. zarządza siecią 258 drogerii działających pod marką Natura, zlokalizowanych na terenie całej Polski. Skonsolidowane przychody spółki Polbita Sp. z o.o. za rok 2013 przekroczyły 420 mln złotych.
Otrzymanie zgody na koncentrację było jednym z warunków przejścia tytułu do udziałów w spółce Polbita sp. z o.o. przez spółkę Corporation of European Pharmaceutical Distributors N.V. (CEPD N.V.), zgodnie z informacją zawartą w raporcie bieżącym 82/2014


Podstawa prawna:
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych z dnia 29 lipca 2005 r. (Dz.U. Nr 184, poz. 1539 z późn. zm.)

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2014-10-17 Jacek Dauenhauer Wiceprezes Zarządu